Deneyim atölyeleri

Futuroscopic kids yenilikçi deneyim atölyeleri ile 21. yy yetkinlikleri konusunda farkındalık çalışmaları gerçekleştirmektedir. 21. yy yetkinlikleri içerisinde kişinin birey ve toplumun bir parçası olarak kendisini süreç içerisinde konumlandırması, öğrenme yetkinlikleri, başarı değerlendirmesi, liderlik vasıfları gibi konularda inovatif ve üretken bir süreci nasıl değerlendirildiğine dair bir farkındalık çalışmasıdır.

Futuroscopic kids, pop-up atölyeler ile alanında öncü genç rol modellerin çocuklar ile buluşmasını hedefler.

Ayrıca yeni meslekler konusunda farkındalık çalışmalarına öncülük yapar.

Futuroscopic kids çocukları öğrenmenin uzun süreli ve başarının kendi yetkinliklerini geliştirmek olduğunu bilirler. Başarı karşılaştırılabilir bir içerik değildir.

Futuroscopic kids katılımcıları deneyim atölyelerinde growth mindset ölçeğinde başarıyı tanımlarlar. Teknik konulardaki bilgileri kadar teknik olmayan konulardaki farkındalıkları ile bir işi en iyi şekilde gerçekleştirilebilirler. 

Futuroscopic kids deneyim atölyeleri kısa süreli, keyif alınabilecek şekilde farklı yetkinlikleri desteklemek üzere planlanmıştır. Bilim ve teknoloji atölyeleri günümüzde hızla değişen teknolojiyi konumlandırmak üzere planlanmıştır. Liderlik, toplumsal kurallar ise toplum önünde konuşma, toplumsal öncelikleri anlayabilmek, yaratıcı problem çözme, öz disiplin, iletişim, işbirliği konularında gerçekleştirilmektedir. Sağlıklı büyüme ve gelişme konusunda hem teknik olmayan yetkinlik atölyeleri pekiştirilmekte hem de birey olarak sağlıklı yaşam konusunda farkındalıklar üzerine kurgulanmıştır.