Neden Futuroscopic Kids

Çocuklarımızı hızla değişen dünya koşullarında örgün eğitimde temel yetkinliklerin yanısıra teknik olmayan yetkinliklerin görünürlüğünü arttırmak için bir araya geldik. Ebeveyn olmanın yanısıra daha iyi bir süreç için rutin olmayan ancak çocuklarımızın kendileri hakkında farkındalıklarını arttırmaya yönelik bir süreci başlatma yönünde insiyatif sağladık. Bu insiyatifin temel amacı hem ülkemizde genç alanında başarılı rol modellerin görünürlüğünün sağlanması, hem de özellikle ilk ve ortaokul çağındaki çocukların ilham alabilecekleri bu rol modeller ile birlikte çaba, konfor alanından çıkma konusunda cesaretlerini ortaya koymalarını sağlayabilecek atölyeler tasarlamaktı. Futuroscopic Kids ebeveyn, eğitmen ve çocuk üçgeninde geleceğin kararlı, kendine özgüveni yüksek, çalışkan, sorumluluk bilincinde ve mutlu bireylerini yetiştirmek üzere çalışmalarına devam ediyor. Ekibimiz üç dinamik kadın girişimciden oluşuyor.

Berna Özkök

Ebeveyn, gönüllü ve kurucu: Her işe aynı anda koşabilme yeteceği olan Berna, Koç Lisesi ve Koç Üniversitesi İşletme mezunudur. Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi ve Marka Okulu Yüksek Lisans programına devam etmektedir. Öğrenme tutkusu nedeni ile Bilge Adam’ın Web tasarımı modülü, Kişisel Gelişim, Nöroekonomi, Mindfulness gibi konularda eğitimi almıştır. İki çok yakışıklı, başarılı çocuk annesi olarak tüm çocuklara değebilecek, fayda üretebilecek işler için önemli insiyatifler almıştır. Futuroscopic kids te yeni nesil öğrenme modelleri geliştirme üzerine çalışmaktadır. MasterCamp Koçluk ve Eğiticinin Eğitimi gibi birçok modül üzerinde eğitimlerini başarı ile tamamlamıştır.

Elif Damla ARISAN, PhD

Eğitimci, Akademisyen ve Ebeveyn: Edirne Anadolu Öğretmen Lisesi, ve Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi, Biyoloji Öğretmenliği mezunu olduktan sonra, hem lise hem de üniversite lisans döneminde bilim insanı olma yönümün ağır bastığına karar verip, yüksek lisansımı Marmara Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Tıbbi Biyoloji ve Genetik ABD, ardından doktora çalışmalarımı Sabancı Universitesi Doğa Bilimleri ve Mühendislik Fakültesi, Biyolojik Bilimler ve Biyomühendislik programında 2009 yılında tamamladı. 2017 yılında ise Harvard Üniversitesi, Global Extention School Cancer Biology ve Therapeutics programını tamamladım. İstanbul, Haliç ve Kültür Üniversitelerinde akademik gelişim sürecine devam ederken, birçok eğitim odaklı gönüllü proje kapsamında görev almıştır. H2020 de toplum için bilim, toplumla bilim kategorisinde önermiş olduğu bilim eğitiminin yaygınlaştırılması projesi TÜBİTAK tarafından eşik üstü ödül almıştır. Bununla beraber ortaöğretim projelerinde İstanbul da yer alan birçok özel okulun bilimsel danışmanlığını gerçekleştirmekle beraber, çocukların öğretme ve hayal etme yönlerini keşfetmek konusunda “futuroscopic kids” insiyatifinin temellerini attı. Meraklı bir ebeveyn olarak Princeton, Harvard, Stanford, Imperial College da yaz okulu formatlarını özenle seçip, yetkinlikler konusunda bilinçli tercihleri ile paylaşma motivasyonu Futuroscopic Kids insiyatifinin öncüsü oldu. Örgün eğitime, fonksiyonel yaygın eğitimi yenilikçi kültürle harmanlayıp, sürece olumlu katkılar oluşturmak üzere sizlerle deneyimlerimizi ve hayalleri paylaşmak üzere yola çıktı. Bilim öğretimi ile ilgili modülleri hazırlamaktadır.

Burçak Şirin Olgun, MBA

Ebeveyn, gönüllü ve kurucu: Eğitime olan öğrenme isteği ile birçok farklı alanda dereceleri bulunmaktadır. Okan Üniversitesi, Çocuk Gelişimi (Bölüm 1.’si ve okul 2.’si), Yeditepe Üniversitesi, MBA (İşletme Yönetimi), Richmond Adult and Community Collage (Londra), Dokuz Eylül Üniversitesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstiyel İlişkiler Bölümlerinden başarı ile mezun olmuştur. Kurumsal hayatı eğitimle harmanlamış ve iki çok yakışıklı, başarılı çocuğun annesi olarak tüm çocukların yararına olmak üzere gönüllü birçok projeyi lider olarak tamamlamıştır. Ekip çalışmasına inancı ile Futuroscopic Kids ile ilgili eğitim modülü geliştirme çalışmaları ve ölçek hazırlama konusunda süreci geliştirmektedir.